سیستم نمایان کلیپسی ترک

در این روش زیرسازی آلومینیومی به صورت عمودی بر روی سازه انجام می پذیرد، سپس کلیپس های استنلس استیل بر روی زیرسازی آلومینیومی نصب و جانمایی می شوند و در مرحله آخر پنل ها در محل مهار، توسط کلیپس استنلس استیل قرار می گیرند. 

محصولات سیستم کلیپسی

برای مشاهده محصولات، روی دسته بندی مربوطه، کلیک کنید.

ویژگی‌های سیستم کلیپسی

قابلیت اجرای پنل در حالت دورانی

سرعت بالا در نصب نسبت به سیستم های پنهان به دلیل حذف مراحل زیرسازی پنل ها

قابلیت تعمیر و تعویض پنل نما

تعمیر و نگهداری بسیار راحت و ارزان

مقاومت در برابر شرایط جوی.

سیستم نمای خشک به روش کلیپسی ترک (نمایان)

این روش یکی از روش‌های کلیپسی است که اوایل در کشور ترکیه اجرا شده و در ایران قدمتی در حدود ده سال دارد و به دلیل ارزان‌سازی در قطعات، روشی نسبتا بهینه است. گرچه از نظر فنی ارجحیت کم‌تری نسبت به روش‌های مشابه کلیپسی (فاوتون و ماسا) دارد.
در روش نصب کلیپسی (نمایان) سرامیک، هیچگونه شیار یا سوراخی در بدنه سرامیک ایجاد نمی شود. این روش از نظر اجرایی ساده ترین روش و علی رغم کاربردی بودن آن ارزان ترین و سبک ترین روش نیز می باشد که در این روش کلیپس های اتصال از جنس استیل و نمایان می باشند.
ابتدا یک سازه که عمدتا قوطی آهنی بوده (به عنوان مثال قوطی ۸×۴) را روی نما و با اتصال گرفتن از سقف ها ایجاد می نمایند. در روش نصب خشک بصورت نمایان (Visible)، تنها یک نوع پروفایل بصورت عمودی به نام Runner وجود دارد که حالتی کشویی داشته و کلیپس های نگهدارنده سرامیک در آن قرار گرفته و لبه دیگر کلیپس سرامیک را در جای خود نگاه می دارد. رانرها که T شکل هستند توسط براکت ها که اتصالاتی L شکل می باشند به سازه پیرامونی ساخته شده از قوطی آهنی متصل می شوند(جنس رانر ها آلومینیوم و جنس تمامی کلیپس ها ااستیل می باشد).
در ابتدای نصب، رانرهای عمودی روی سازه آهنی ایجاد شده در قسمت پیرامونی ساختمان نصب شده و کلیپس اولیه بر روی همه رانرها در یک تراز اولیه به رانرها پیچ می شوند و کلیپس بالایی باکمک فنر در جای خود ثابت شده و سرامیک را از بالا نگه می دارد. در تمام مراحل نصب، کلیپس های پایینی سرامیک ها درجای خود پیچ شده و کلیپس های بالایی با کمک فنر در جای خود ثابت می شوند.
در نمای کلی این سیستم شاهد کلیپس ها هستیم که به همین دلیل این روش، یکی از روش های نمایان می باشد. همانند بقیه روش های سیستم نمای خشک در این سیستم هم از مصالح مسلح سازی که چسب و توری می باشد نیز استفاده میشود.